AK Partili Kayaalp’ten Ayvalık Belediyesi’ne “Doğalgaz” tepkisi « Medya Ayvalık – Ayvalık Haberleri

SON DAKİKA

AK Partili Kayaalp’ten Ayvalık Belediyesi’ne “Doğalgaz” tepkisi

Bu haber 06 Ekim 2019 - 18:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

-“ Doğalgazın Ayvalık’a gelmesi için belediyenin de BOTAŞ tarafından talep edilecek bazı formalitelerin yanı sıra tüm üst yapı ve kapatma çalışmalarını üstleneceğinizi taahhüt ediyor musunuz?”

-“Doğalgazın Ayvalık’a getirilmesi konusunda bunca emeğin, bunca çabanın sonucunda Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Yücel Yılmaz’a ve sadece doğalgaz değil, Ayvalık’la ilgili her konuda desteklerini bizlerden asla esirgemeyen ve bu konuda insanüstü çabalar gösteren birbirinden değerli milletvekillerimiz ve bu konuda 2016 yılından bu yana yoğun çabalar içerisinde olan partimizin ilçe teşkilatına küçücük bir teşekkürü çok görmek sizlere yakıştı mı?”

MEDYA AYVALIK HABER MERKEZİ

SUAT SALGIN

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi’nin “Doğalgaz” ile ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamaya, AK Parti Ayvalık İçe Başkanı Hakan Kayaalp’ten sert tepki geldi.

Ayvalık Belediyesi’nin sosyal medya sayfasında paylaştığı, ilçeye doğalgazın belediyenin talebi sonucunda getirileceğine ilişkin yazışmaya ilişkin paylaşım, AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp’in tepkisini çekti.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada; ilk kez dönemin AK Partili Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu’nun BOTAŞ Genel Müdürlüğü ile yaptığı görüşmenin ardından doğalgazın Edremit Körfezi ilçelerine getirileceğini  06.10.2017 tarihinde yaptığı açıklamayla duyurduğunu hatırlatan Başkan Kayaalp,  “Ancak o dönemde doğalgazın Körfez ilçelerinden Edremit Havran ve Burhaniye’ye kadar geleceği belirtilmişti. Ancak bu ilçelerin arasında Ayvalık yoktu. Çünkü bu konunda doğalgaz hizmetinin ilçemize gelebilmesi için Ayvalık Belediyesi’nin de talep de bulunmamıştı. Biz bu konuda dönemin belediye yönetimini uyarınca da, yetkililer alelacele BOTAŞ’a başvuruda bulunarak gereken yasal formaliteleri memnuniyetle başlatarak, konuyu Belediye Meclis Toplantısına taşımışlar ve akabinde de BOTAŞ’a gereken başvuruyu yapmışlardı” dedi.

DOĞALGAZIN AYVALIK SERÜVENİNİ ANLATTI

Siyasi kaygı gözetmeksizin farklı siyasal partiye mensup olsa da sadece Ayvalık Halkı’nı AK Parti Hükümeti’nin yatırım hizmetlerinden mahrum bırakmamak adına “Halka Hizmet, Hakk’a Hizmet” parolasıyla yola çıktıklarını anlatan Hakan Kayaalp, “Bu konuyla ilgili gerek AK Parti Balıkesir Milletevekillerimiz, gerekse de Ayvalık İlçe Başkanlığı olarak birçok girişimlerimiz oldu. Geçtiğimiz Ağustos ayı içerisinde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’in Balıkesir ziyareti sırasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ın yanı sıra AK Partili Balıkesir Milletvekillerimizin de bulunduğu bir toplantıda Ayvalık’ın doğalgaz konusu gündeme geldi. Hemen o anda Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz beni telefonla arayarak, Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’in Ayvalık’ı ziyaret edeceğini ve bu konuda kendisine gereken tüm bilgileri vermemizi istedi. Hemen ardından da Sayın Milletvekilimiz Pakize Mutlu Aydemir beni arayarak, Ayvalık’ın doğalgaz konusundaki gerekli fizibilite raporlarını bakanımıza sunduğunu söyleyerek,  bakanımızın Ayvalık ziyaretinde kendisine tüm bunları aktarmamızı talep etti.

Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’in Ayvalık ziyaretinde, kendisine ilçemizin doğal alt yapı koşullarını ve BOTAŞ tarafından gelecek ana hattı, ilçemize taşıyacak ara arterlerin bulunacağı bölgeleri gösterdik. Sağolsun Sayın Bakanımızla birlikte bizde partimizin Balıkesir Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın verdiği bilgileri yerinde etüt edilmesine yardımcı olduk.   Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’in Ayvalık ziyaretinin ardından Balıkesir Milletvekilimiz Sayın Mustafa Canbey’in ilçemizi ziyareti sırasında teşkilatımızla yaptığımız toplantıda Ayvalık’ın temel sorunlarından olan Doğalgaz ve TOKİ konuları ön plana çıktı.

Sayın Vekilimiz o gün bu iki konuyla Ankara’ya döndüğünde ilgileneceğinin sözünü vererek ilçemizden ayrılmıştı. Sonrasında AK Parti Ayvalık İlçe Başkanlığı olarak uzun yıllardır üzerinde durduğumuz doğalgaz konusu; Sayın Vekilimiz Mustafa Canbey’den başkentteki temaslarının ardından Körfez ilçelerine getirilecek olan doğalgazın Ayvalık’a da getirilmesinin resmen tamamlandığı bilgisi geldi. Ben özellikle bu konuda çok ciddi emekleri olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz’ın yanı sıra partimizi Balıkesir milletvekillerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN KAYAALP’TEN AYVALIK BELEDİYESİ’NE “NAZİK” SORULAR

Ayvalık Belediyesi’nin sosyal medyada yapmış olduğu açıklamayla;  doğalgazın Ayvalık’a getirilmesi adına AK Parti camiası olarak verdikleri çabalara karşılık, kendilerine mal etmeye çalışmalarını son derece manidar bulduğunu kaydeden Başkan Kayaalp, “Ayvalık Belediyesi’ne soruyorum; doğalgazın ilçemize gelmesi için belediyenin de BOTAŞ tarafından talep edilecek bazı formalitelerin yanı sıra tüm üst yapı ve kapatma çalışmalarını üstleneceğinizi taahhüt ediyor musunuz? Bunun dışında da; doğalgazın Ayvalık’a getirilmesi konusunda bunca emeğin, bunca çabanın sonucunda Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Yücel Yılmaz’a ve sadece doğalgaz değil, Ayvalık’la ilgili her konuda desteklerini bizlerden asla esirgemeyen ve bu konuda insanüstü çabalar gösteren birbirinden değerli milletvekillerimiz; MKYK Üyemiz Sayın Yavuz Subaşı, Sayın Dr. Mustafa Canbey, Sayın Pakize Mutlu Aydemir, Sayın Adil Çelik, Sayın Belgin Gökçe Uygur’a ve bu konuda 2016 yılından bu yana yoğun çabalar içerisinde olan partimizin ilçe teşkilatına küçücük bir teşekkürü çok görmek sizlere yakıştı mı?” diye sordu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.