Mesut Ergin Küçükköy’de yürekleri fethetti

Bu haber 22 Mart 2019 - 12:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

31 Mart yerel seçimlerine geri sayımın başladığı bu günlerde, Demokrat Parti Ayvalık Belediye Başkan Adayı Mesut Ergin seçim çalışmalarını hızlandırdı.

MEDYA AYVALIK – HABER MERKEZİ

SUAT SALGIN

Ayvalık Halk Hareket ile birlikte çalışmalarını sürdüren DP’li Mesut Ergin’in önceki akşamki durağı Küçükköy’dü.

Kendisinin de doğup büyüdüğü Küçükköy’de,  büyük bir sevgi gösterileriyle karşılanan Ergin’in hemşerileriyle kucaklaşırken zaman zaman duygulandığı görüldü.

Küçükköy Meydanı’nda yüzlerce yöre sakinine seslenen Mesut Ergin’e hemşerileri merhum babası Cafer Ergin’e atfen; ‘Hoş geldin Cale’nin oğlu’ pankartıyla anlamlı bir jest yaptılar.

Sık sık sevgi gösterileri ve sloganlarla konuşması kesilen Mesut Ergin,  “Kendimi tanıtmama herhalde gerek yok. Beni hepiniz tanıyorsunuz. Herkesin bildiği gibi, Ben Karayolları işçisi Cafer Ergin’ in oğluyum. Benim arkamda ne ağam ne paşam ne de başkası olmadı. Ben hiçbir zaman sırtımı halkın dışında. Kimseye dayamadım, Ne yaptıysam halkımla birlikte emek emek üreterek kendim yaptım.

5 yıl baba ocağım olan bu memlekete hizmet etme onurunu bana sizler vermiştiniz. Biz de elimizden geldiğince, doğup büyüdüğümüz bu memlekete ve sizlere hizmet için elimiz erdiği, gücümüz yettiğince çaba sarf ettik. Sonuçta biz de insanız. Her insan gibi istemeden de olsa hata yaptığımız ya da kalbini kırdığımız hemşerilerim olabilir” dedi.

“5 YILDIR SİZ NE YAPTINIZ?”

Ergin konuşmasında, “Ancak başta da söylediğim gibi, ne yaptıysak hep bu güzel memleket ve bu memleketin güzel insanları için doğru olduğunu düşünerek yaptık. Arada hakkı geçenler varsa haklarını helal etsinler. Biz görevi bıraktığımızdan bu yana 5 yıl geçti. Elbette bu süreçte, Ayvalık’ ı yönetenlerin yaptığı işler de vardır. Ben her zaman söylerim. Memleket için taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun.

Gerçi onlara göre biz hiçbir şey yapmamışız beş sene boyunca ama? Ne demişler; Yel kayadan ancak toz alır, toz.  Varsın öyle desinler. Biz Küçükköy’ de ilk göreve başladığımızda, Öncelikle köyün binalarının aslına uygun onarımına önem verdik. Burayı cazibe merkezi haline getirmek için; çevre düzenlemeleri yaptık. Küçükköy meydanını düzenledik. Köyün turizme açılmasıyla mevcut mülklere değer kazandırdık. Geçmişine ve tarihine sahip çıkıp, köyüne kent müzesini kazandırdık. İşçisine sahip çıkan, emeğinin karşılığını alın teri kurumadan ödeyen, Personeline ve temsil ettiği kuruma hak ettiği itibarı yeniden kazandırdık. Güler yüzlü, 24 saat ulaşabildikleri bir belediye yarattık. O dedikoducular ne yaparlarsa yapsınlar, bu eserleri silemeyecekler. ‘Mesut Ergin belediye başkanlığında ne yaptı’ diye soranlara şimdi de ben soruyorum; Peki 5 yıldır siz ne yaptınız?” diye sordu.

“BU HALKI HİZMETSİZ BIRAKMAM”

DP Ayvalık Belediye Başkan Adayı Mesut Ergin,  “Tabi şimdi sorsanız diyecekler ki; ‘Yapardık ama büyükşehir yasası ile imkânlarımız kısıtlandı’ Peki adama sormazlar mı? Aday olurken hiç büyükşehir yasasına bakmadın mı? Ya da baktın biliyordun da, bir sürü proje kitapçıkları ile ‘Şunu yapacağım bunu yapacağım’ diye niye milleti kandırdın? Konu ile ilgili bir sorum daha var? Yasa mı değişti de yeniden adaysın, belli ki sen Büyükşehir yasası ile bu işleri götüremiyorsun. Diyorlar ki; bizim adayımız büyükşehirde başkan olursa imkanlarımız daha iyi olacak… Ya olmazsa; biz 5 sene daha mı bekleyeceğiz?

Ben büyükşehirdeki başkan adayına güvenerek aday değilim. Ben kendime, ekibime, tecrübelerimize, çalışkanlığımıza güvendiğim için adayım. Ben, beni aday yapan halkıma ve yüreğimize güvendiğim için adayım. Ben bu halk için proje üreteceğim; büyükşehir belediyesi imkan vermeyecek öyle mi? Yok öyle dünya! Gider kapılarında yatarım; gerekirse Ankara’ya giderim! Ama bu halkı hizmetsiz bırakmam. “ ifadelerini kullandı. 

“SEÇİLDİKLERİ GİBİ BİZİM HAZIRLADIĞIMIZ PROJELERİ RAFA KALDIRDILAR”

Küçükköy’de yapılan Kültür Merkezi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Demokrat Parti Ayvalık Belediye Başkan Adayı Mesut Ergin, “Neymiş; Küçükköy’ e kültür merkezi yapmışlar, göreve gelir gelmez Kültür Merkezi’nin arazi tahsisini tamamlamışlar. Sonra da binayı yaptırmışlar. İnsan birazcık utanır. Bakın; şu anda Kültür Merkezi’nin bulunduğu alan, hazine mülkü. Buraya Kültür Merkezi’nin yapılabilmesi için bakanlıktan yerin tahsisi gerekiyordu. Görev süremiz içinde öncelikle bu tahsis işlemleri tarafımızdan başlatıldı. Bu işlemler 2 yılı aşkın bir süre aldı.

Tahsisi beklerken bir yandan yapılacak kültür merkezinin mimari ve diğer projelerinin hazırlanmasını sağladık. Projesini Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin de projelerine imza atan değerli bir mimara hazırlattık. Bu hazırlanan proje bugün yapılan projenin neredeyse 2 katı büyüklükteydi. Hazırlanan projeye uygun, inşa olunması için katkı sunacak kurumlarla görüşerek aynı noktada uzlaştık. Nihayet 14 Şubat 2014 günü, kültür merkezinin bulunduğu taşınmazın tahsisi geldi. Seçimlere bir ay gibi kısa bir zaman kalmıştı.

‘Seçim yatırımı ya da seçim öncesi şov yapılıyor’ dedikodusu olmasın diye inşaatın başlangıcını seçim sonrasına bırakmıştık. Keşke başlasaymışız. Nerden bilelim bunların projeyi kuşa çevireceğini. Ayrıca kademenin üzerindeki tarihi değirmenlerin temellerini ortaya çıkarttık. Projelendirdik. Seçildikleri gibi bizim hazırladığımız projeleri rafa kaldırdılar. Beş yıl geçti beş yıl; kimsenin aklına gelmedi; şimdi seçim zamanı yine dillendiriyorlar!

Bugüne kadar aklın nerdeydi? Aslında bizim Küçükköy için düşündüğümüz projeleri bugüne kadar yapmamaları belki de iyi oldu. Bunlar o projelerimizi de Kültür Merkezi gibi ellerine yüzlerine bulaştırırlardı. İnşallah bunların hepsini yapmak gene bize nasip olacak.” dedi.

“HADİ ANLADIK 5 YIL HİÇBİR ŞEY YAPAMADIN; BARİ OLANI KORU”

Murat Reis koyuna büyük bir iskele projelerinin olduğunu kaydeden Mesut Ergin, “Sarımsaklı’da kum özelliğini yitirmiş alanda bir düzenleme projemiz vardı bu proje sayesinde belediye burada mülk sahibi olacaktı. 10 yıllığına kullanma hakkını aldığımız Sarımsaklı sahiline bile sahip çıkmadılar. Sahili büyükşehire terk ettiler.

Köyün ovasına bizden sonra Türk Hava Kurumu dikenli tel çekti. Biz zamanında mühürlemiş suç duyurusunda bulunmuştuk, bunlar ne yaptı? Uzaktan seyrettiler. Nerden mi biliyorum,   baktım bunların umurunda değil, davayı belediye takip etmiyor, bari köyüme ben sahip çıkmaya devam edeyim dedim. Ama ortada bir belediye var sandığı için, mahkeme katılma isteğimizi kabul etmedi. Nerden bilsinler bunların böyle bir derdinin olmadığını. Hadi anladık 5 yıl hiçbir şey yapamadın; Bari olanı koru” ifadelerini kullandı.

“PARANIZ MADEM BU KADAR BOLDU, ŞU GARİBAN İŞÇİLERİN MAAŞINI NEDEN ÖDEMEDİNİZ?”

Ergin, “Her yerde çıkıp Mesut Ergin’ in projeleri nerede diyorlarmış. Aslında kafalarını kaldırıp şöyle bir etraflarına baksalar Mesut Ergin’ in yaptıklarını, size hazır bıraktığı projeleri her yerde görebilirler, daha doğrusu görebilirlerdi. Evvel Allah siz hemşerilerim arkamda oldukça gene hem de daha iyisini bu kardeşiniz yapar. Proje kitabı yapmak kolay, paraları da bol maşallah bastırıp duruyorlar. Aklıma gelmişken şunu da sorayım: paranız madem bu kadar boldu, şu gariban işçilerin maaşını neden ödemediniz?

Proje kitapları basacağınıza, taş üstüne taş koyunda Ayvalık’ ta sizin de bir eseriniz olsun. Size buradan ilk projemi açıklıyorum; Adil olacağım. Herkese her yere her mahalleye adil bir belediye başkanı olacağım. 2.dev projem ise; kenti yönetmeyi beceremeyenleri yolcu edeceğim. Haydi, buradan hep birlikte onlara bir el sallayalım mı? Bunların bütün işi kara çalma, iftira. 5 yıldır aynı hava. Allah için, bunlar yalan üretmekte son derece başarılılar. Aynı başarıyı Ayvalıklı’ ya hizmet için gösterselerdi zaten Mesut Ergin’ e gerek olmazdı” diye konuştu.

“SESİNİZ ANKARA’DAN DUYULSUN”

Ayvalık’a bağlı köy yollarının genel durumlarını sıkıntılı olduğunu vurgulayan Mesut Ergin, “İlk işlerimizden biri çöplüğe giden yolu ve mezarlık yolunu yapmak ve ışıklandırmak olacaktır. Küçükköy’ümüz de yaz sezonunda epeyce konuk ağırlamaya başladık, sezonda çarşıyı trafiğe kapatarak hem esnafın daha çok iş yapmasını hem de konuklarımızın rahat etmesini sağlayacağız. Köyümüzün gençleri maşallah hepsi çok sportmen; köyümüzden milli takım düzeyinde birçok milli sporcu çıktı, çalışmak onlardan, onlara birçok spor tesisi kazandırmak bizden. Siz de duymuşsunuzdur herhalde; Rahmi Bey, benim için ‘Nereden efsane başkan oluyormuş O.

Ben geçen seçim onunla kafa kafaya oy aldım. Bu seçimde de Mesut efendiyi baba ocağında bile ezip geçeceğim’ diyormuş. Bunun cevabını vermek bana düşmez. Bunun cevabını siz vereceksiniz. Verecek misiniz? Öyle bir cevap verin ki; duyanlar koltuklarından zıplasınlar. Sesiniz Ankara’dan bile duyulsun.  Buna inanıyorum size güveniyorum. Kendimi önce Allah’a sonra sizlere emanet ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.